História Betterware

 

V roku 1928 vo východnom Londýne založil Albert Edward Clark a Edward Ernest Willis firmu Betterwear, zaoberajúca sa priamym predajom potrieb do domácnosti a čistiacich prostriedkov pre domácnosť. Prejavilo sa to ako obrovský hit. Obchod rástol veľmi dobre a začiatkom 30-tych rokov bola otvorená továreň v Romford. Došlo k rozšíreniu sortimentu tovaru a názov firmy sa zmenil na Betterware, cieľom bolo upozorniť na rastúcu rozmanitosť vyrábaných produktov a čistiacich prostriedkov.

Firma Betterware rýchlo získala významné postavenie medzi spoločnosťami zapojených do priameho predaja. Šesťdesiate roky priniesli ďalší dynamický rast predaja, a spoločnosť Betterware bola uznaná ako jedna zo šiestich popredných dodávateľov výrobkov do domácnosti.

V osemdesiatych rokoch sa firma Betterware dostala do Francúzska, Španielska, Nemecka a Austrálie. Zahraničný predaj sa zdvojnásobil a v krátkej dobe strojnásobil oproti predaju na jedného klienta vo Veľkej Británii. Zavedenie nových katalógov, zahraničné expanzie a prepojenie predajných výkonností s úrovnami miezd, viedla k hľadaniu nových investičných príležitostí.

V 90. rokoch hodnota akcií spoločnosti sa rozrástla natoľko, že sa firma dostala na zoznam najlepších 500 spoločností podľa Financial Times.

V súčasnej dobe je Betterware v modernej spoločnosti so silnou pozíciou na trhu. Výrobky majú vynikajúcu povesť a ponuka sa neustále obohacuje o nové nápady a riešenia pre domácnosti. Zástupcovia Betterware dodávajú svoje výrobky viac ako 7.000.000 zákazníkom v Európe, Latinskej Amerike, Austrálii a Ázii.

Od októbra 2014 sa začína písať nová kapitola tejto firmy, vstupuje na slovenský trh. Poďme písať túto históriu spoločne ...